Su arıtma cihazı, suyun tüm faydalarını, zararlı yönlerini filtreleyerek size sunmaktadır. Su, tüm canlıların hayatını devam ettirebilmesi için en önemli etkendir ve tüm canlılar, gün içerisinde litrelerce su tüketir. Eğer içilen su zararlı etmenler bulundurursa, kısa süre içerisinde sağlık sorunlarına sebebiyet verecektir.

Günümüzde teknoloji ilerledikçe, temiz suya ulaşım daha da kolay hale gelmiştir. Bunun bir göstergesi olan Alman malı su arıtma cihazı, pratik bir sistem ve kolay bir kurulum ile tüm sağlık ve hijyen sorunlarını çözmektedir. Hem evlerde, hem de endüstriyel alanlarda tercih edilen su arıtma cihazları, kullanıcılara ekstra su masrafına girmeden, tasarruf yapmalarına olanak da tanımaktadır.

Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2021

Su arıtma cihazı tavsiye 2021, temiz su içmek kadar önemli bir konudur. Zira günümüzde mevcut olan imkânlar sonucunda, Alman malı su arıtma cihazı farklı teknolojilerle üretilmektedir. Bunun sonucunda piyasada, pek çok sistem görülmektedir.

Peki, bunların hangisi seçilmelidir ve nelere dikkat edilmelidir? Su arıtma cihazı tavsiye 2020 ise dikkat etmeniz önerilen ilk konu, aldığınız sistemin deposudur. Aldığınız sistemin depolaması ne kadar yüksekse, sular kesildiğinde o kadar uzun süre idare edebilirsiniz.

Ayrıca su arıtma cihazı içerisinde kullanılan, farklı filtreler ve yöntemler vardır. Ancak bunların arasında size en iyi sonucu getirecek olan, Reverse Osmosis yöntemiyle çalışan sistemlerdir.  Seçtiğiniz filtrelerin de dikkatli seçilmesi elzemdir. Zira bu sistemlerin çalışması, filtreler üzerinden olduğu için önemli bir filtreyi tercih etmemek, hijyen koşulları dışında bir su tüketmenize neden olacaktır.

Su arıtma cihazı tavsiye 2020 üzerine dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar ise,

  1. Sistemin pompalı olup, olmadığı,
  2. Ultra filtreleme yapma özelliği,
  3. Sistem kasasının açık ya da kapalı durumu,

Şeklindedir. Unutmamanız gereken, filtreleri ne kadar fazla seçerseniz, tüketeceğiniz suyun da o kadar kaliteli olacağıdır. Eğer eksik seçerseniz, sadece sağlığınız zaman geçtikçe olumsuz yönde ilerleyecektir.

Su Arıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Alman malı su arıtma cihazı çalışırken, bir takım filtrelerden yardım alır. Sistemde bulunan temel filtreler,

  1. 5 Mikron Sediment Filtre,
  2. Karbon Filtre,
  3. 1 Mikron Sediment Filtre,
  4. Membran Filtre,
  5. Tatlandırıcı Filtre,

Şeklindedir. Kullanıcı sistemden yararlanmak istediğinde, su öncelikle 5 mikron sediment filtreden geçer. Bu filtre, bir ön-filtreleme yaparak kaba kirleri, tozları ve 5 mikrondan yukarı boyuta sahip her unsuru filtreler.

Suyun kaba pisliklerinden arındırılmasıyla beraber, ardından su karbon filtreye gönderilir. Musluk suyunun içerisinde bazı zamanlar klor gözlemlendiği için, karbon filtre klorun temizlenmesini yaparak, kötü kokusunu da giderir.

Ardından daha ayrıntılı bir filtreleme yapabilme amacıyla, su 1 mikron sediment filtreye gönderilir. Burada boyutu 1 mikron ve aşağısında bulunan tüm zararlı maddeler filtrelenir. Ancak hiçbir filtrelemede, yararlı mineraller alınmaz.

Sonrasında kimyasallardan arınması, daha berrak bir görünüme ve lezzete sahip olabilmesi için membran filtreye gelerek, burada son bir detaylı filtrelemeden geçirilir. Ardından suyunuz, tamamıyla kullanıma hazırdır. Son filtre olan tatlandırıcı ya da post karbon filtre, içiminizi daha keyifli hale getirebilmek için doğal maddelerden yararlanır.

Su Arıtma Cihazı Avantajları Nelerdir?

Alman malı su arıtma cihazı, musluk suyunun içme kalitesini arttırıp, içerisinde bulunan gözle görülmeyen, zararlı unsurların temizlenmesini yapar. Böylece içtiğiniz su daha yumuşak ve berrak bir lezzette, tüm zararlı unsurlarından arınmış şekilde size getirilir.

Sistemden alacağınız fayda ise tamamen size bağlıdır. Eğer tüm filtreleri tam seçerseniz, daha fazla mineral alabilir, suyu daha saf bir hale getirebilir ve vücudunuz tarafından emilme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Damacana şeklinde olan sulara göre başlangıçta bir fiyat avantajı görülür. Zira her insan, günlük yaşamda litrelerce su tüketmektedir. Bu nedenle damacana sular, çoğu durumda kısa süre içerisinde biterek, aylık bir hesap yapıldığında yüksek bir masrafla gelmektedir.

Ayrıca bu sular alınmadan önce, bir müddet beklediği için içerisinde bulunduğu plastik kabın kokusu, üzerine sinmektedir. Ayrıca güneşte fazla kalması plastiğin kimyasını etkilediği için, bozulmalar yaşanarak, daha kirli sular tüketilmektedir.

Alman malı su arıtma cihazı, tüm bu problemleri bir kenarıya kaldırarak,  daha uygun fiyata, size ve ailenize içilebilir, temiz su sunmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Nelerdir?

Su arıtma cihazı seçerken, kullanıcılara filtre seçenekleri de sunmaktadır. Tercih edebileceğiniz filtreler ve bunların değişim süresi de şöyledir:

5 Mikron Filtre: Bu filtre, su arınmasının ilk aşamasını meydana getirir. 6 ayda bir değiştirilmesi gereken bu filtre, boyutu 5 mikrondan fazla olan tüm maddeleri sudan ayırmaktadır.

Aktif Karbon Filtre: Bu filtre, 3 – 9 ay arasında bir değişim sürecine sahiptir. Görev olarak suyu kötü kokulardan arındırır.

Karbon Blok Filtresi: Suyu kokulardan ve kötü tatlardan arındıran karbon blok filtresinin,  3 – 9 ayda bir değiştirilmesi gerekir.

Tatlandırıcı Filtre: Post-Karbon olarak da adlandırılan bu filtre, suyun içimini lezzetli hale getirmek amacıyla Hindistan cevizi tadı vermektedir. Değişim süresi 1 yıldır.

Mineral Filtre: Yapay tatlandırıcı bulunmayan bu filtrede, kalsiyum ve magnezyum bulunur. Böylece sudan aldığınız yararlar da artış gösterir. Değişim süresi, 12 – 24 aydır.